FRİGOBLOCK İhracatta vites arttıracak Reviewed by Momizat on . Frigoblock Soğutma Sistemleri A.Ş., ulaştığı konumu itibariyle Türkiye’nin konusunda lider üretim şirketleri arasında yer alıyor. Ürünlerinin yaklaşık yarısını Frigoblock Soğutma Sistemleri A.Ş., ulaştığı konumu itibariyle Türkiye’nin konusunda lider üretim şirketleri arasında yer alıyor. Ürünlerinin yaklaşık yarısını Rating: 0
You Are Here: Home » Soğutma Sistemleri » FRİGOBLOCK İhracatta vites arttıracak

FRİGOBLOCK İhracatta vites arttıracak

14725593_1190952804309304_7288292340635902371_nFrigoblock Soğutma Sistemleri A.Ş., ulaştığı konumu itibariyle Türkiye’nin konusunda lider üretim şirketleri arasında yer alıyor.

Ürünlerinin yaklaşık yarısını yurtdışı pazarlara satan firma, 60 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Günümüzde dünyada ürün tasarımlarında enerji verimliliği, çevreye uyum ve ürün güvenliği konularının önem kazandığını belirten FrigoBlock Soğutma Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Levent Aydın, firma olarak bu konulara odaklandıklarını ve çift devreli soğutma sistemleri üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını açıkladı.

“Ağırlıklı olarak kullandığımız birincil soğutma devresi olan Freon akışkanlı soğutma sistemi makine dairesinde mevcut olmakta, soğuk odalara ise doğal akışkan olan glikollü su veya CO2 akışkanlar gönderilmektedir” diyen Aydın, “Bu şekilde hem çevreye uyum, hem de gıda güvenliği arttırılmaktadır. Ayrıca sistemlerin enerji verimliliği konusunda da çözümlerimiz müşterilerimize sunulmaktadır” dedi.

08

Ülkemizde yaşanan terör olayları ve istikrarın sağlanamaması sebebiyle 2016 yılının beklentilerin uzağında geçtiğini anlatan Levent Aydın, Rusya ile yaşanan uçak krizi ve eski Rus ülkelerindeki ekonomik sorunların da kendilerini olumsuz etkilediğini açıkladı. 2017 yılından daha umutlu olduklarını söyleyen Aydın:

“Rusya ile aramızdaki yumuşama politikası, eski Rus ülkelerinde bekleyen yatırımların hareketlenmesi bize umut vermektedir. Yakın pazarlardaki daralma, bizi daha uzak ülkelerde pazarlama çalışmasına itmiş ve bu çalışmaların sonuçları alınmaya başlamıştır. Geçtiğimiz Ağustos ayı içinde Avustralya ve Şili gibi uzak ülkelere bile ihracat gerçekleştirmemiz, artık dünyada ekonomik sınırların bulunmadığı sonucunu ortaya koymaktadır. Ülkemizin ekonomi yönetimi de ihracatı artırma konusunda önemli adımlar atmaktadır. Sonuç olarak 2017’de iç pazarın çok değişmeyeceğini ancak ihracat pazarlarında daha güçlü olacağımızı beklemekteyim” diye konuştu.

About The Author

Number of Entries : 119

Leave a Comment

© 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Soğutma Firması

Scroll to top