Frigo Block Yurtdışı Pazarlarında Etkinliğini Arttıracak Reviewed by Momizat on . 1991 yılında İstanbul’da kurularak soğutma sistemleri alanında faaliyetlerine başlayan Frigo Block; bugün Tekirdağ’da 12.000 m2 kapalı alana sahip fabrikasında; 1991 yılında İstanbul’da kurularak soğutma sistemleri alanında faaliyetlerine başlayan Frigo Block; bugün Tekirdağ’da 12.000 m2 kapalı alana sahip fabrikasında; Rating: 0
You Are Here: Home » Soğutma Sistemleri » Frigo Block Yurtdışı Pazarlarında Etkinliğini Arttıracak

Frigo Block Yurtdışı Pazarlarında Etkinliğini Arttıracak

levent-aydin

1991 yılında İstanbul’da kurularak soğutma sistemleri alanında faaliyetlerine başlayan Frigo Block; bugün Tekirdağ’da 12.000 m2 kapalı alana sahip fabrikasında; yıllık 10.000 adet soğutma grubu, 1.000.000 m2 ısı değiştiriciler üretimi kapasitesine erişmiş durumda. Firmalarının başarısını dergimize anlatarak, hedefleri hakkında bilgiler veren Frigo Block Yönetim Kurulu Üyesi Levent Aydın, “2017 yılından beklentimiz yurt içinde mevcut satış hacmimizi korumak, yurt dışında ise ciromuzu artırmak” diyor.

FRİGO BLOCK HAKKINDA KISACA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Frigo Block 1991 yılında İstanbul’da kurulmuştur. İlk yıllarda gelişmiş ülkelerdeki firmaların temsilciliği ile başladığı çalışmalarını, izleyen yıllarda üretim faaliyetlerine dönüştürmüştür. Bugün bünyesindeki Ar-Ge birimiyle ve üretimde çalışan yaklaşık 110 personeliyle, Tekirdağ’da 12.000 m2 kapalı alana sahip fabrikasında; yıllık 10.000adet soğutma grubu, 1.000.000m2 ısı değiştiriciler üretimi kapasitesine erişmiştir ve ürünlerini Şili’den Yeni Zelanda’ya kadar ulaştıran bir konuma gelmiştir.

FRİGO BLOCK’UN YURTİÇİ VE YURDIŞI PAZARLARINDAKİ KONUMU NEDİR?

Frigo Block, endüstriyel soğutma alanında ülkemizin en önemli oyuncuları arasındadır. Hem yurt içi hem de ihra­cat tarafında lider firmalardan biriyiz. Frigo Block ailesi olarak; müşteri, emekçi ve hissedar memnuniyetini aynı zamanda sağlamayı amaçlayan bir felsefeye sahibiz. Bu üç bileşen için fayda sağlayabiliyorsanız aynı zamanda sektörünüz ve ülkeniz için de fayda sağlıyorsunuz demektir. Bu felsefenin bizi rakiplerimizden ayıran özelliklerin temeli olduğunu söyleyebilirim. Endüstriyel soğutma alanında yüzlerce standart ürün üretiyor olmamızın yanın­da özel ihtiyaçları karşılayacak mühen­dislik çalışmaları da sağlamaktayız.

Grup şirketlerimiz ile birlikte genel anlamı ile gıda tesisleri, spor tesis­leri, lojistik-depolama sektörü ve tarım sektörünün ihtiyacı bulunan endüstriyel soğutma çözümleri sunmaktayız. Türkiye’de standart dışı olan ve ileri mühendislik gerektiren hemen hemen bütün projelerde bizim grubumuz var. Örnek vermek gerekirse; birkaç sene önce Kar Park projesini yaptık. İstanbul’daki kapalı bir kayak merkeziydi ve çok ciddi bir mühendislik gerektiriyordu. Buz müzesi projemiz vardı. Ticari olarak devam ettiremediler, kapandı ancak o da bizim projemizdi. İstanbul’un ilk olimpik buz pisti bizim projemizdi. Baktığınız zaman, hem mühendislik hem de farklılık gerektiren büyük projelerin birçoğunda kendimizi görüyoruz. Şu anda yürütmekte olduğumuz ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğimiz  -80°C odalarda tıbbi malzemelerin muhafazasını içeren bir devlet ihalesi projesi var. Yurt dışında da birçok projeye imza atmış durumdayız. 60’dan fazla ülkede bitmiş projelerimiz mevcut. Coca Cola Irak, Kazakistan ve Tacikistan projeleri, Moskova’da 8.000 tonluk lojistik depo, Kazakistan’da 10.000 tonluk patates deposu, Sochi Olimpiyatları’nın tüm soğuk odaları gibi projeleri referanslarımız arasında sayabiliriz.

“Şu anda yürütmekte olduğumuz ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğimiz  -80°C odalarda tıbbi malzemelerin muhafazasını içeren bir devlet ihalesi projesi var. Yurt dışında da birçok projeye imza atmış durumdayız. 60’dan fazla ülkede bitmiş projelerimiz mevcut”

SON YATIRIMLARINIZ NELER OLDU, ANLATIR MISINIZ?

Tescilli Ar-Ge Merkezi için yatırım yapıyoruz. İhracat odaklı olarak Dubai Türk Ticaret Merkezi katılımcısıyız. BAE ve çevresinde satış ve servis noktaları oluşturuyoruz. Bu bölgede kendimize yeni pazar açmayı hedefliyoruz. İhracat odaklı pazarlama çalışmalarımızda çerçeveyi genişlettik. Güney Amerika, Asya-Pasifik ve Afrika bölgesinde yeni satış noktaları oluşturma çabalarımız devam ediyor.

Röportajın devamı için tıklayınız

About The Author

Number of Entries : 119

Leave a Comment

© 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Soğutma Firması

Scroll to top